Make up a dialogue. Use the words: lunch, family, likes, dislikes,chicken,vegetables.помогите составить диалог с этими словами на английском языке.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A: Hi Peter! B: Hi Sally! Are you have a lunch today? A: Yes, I have. Our family and I have a vegetables and chicken. I like this tipe of lunch! B: So, I don't have a lunch today, becours my mam was cooking a Fish but I dislike it.