Make up a list of synonym: to wearm.a little.to sleep.fine.many.to be out.great.to go to bed.to make.a few.wet.light.large.bright.rainy.to go out.n...

Make up a list of synonym: to wearm.a little.to sleep.fine.many.to be out.great.to go to bed.to make.a few.wet.light.large.bright.rainy.to go out.n...make up a list of synonym: to wearm.a little.to sleep.fine.many.to be out.great.to go to bed.to make.a few.wet.light.large.bright.rainy.to go out.nice.to do.much.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
to wearm-to carry, a little-small, to sleep-to bed, fine-good, many-a lot of, to be out-be outside, great-excellent, to go to bed- go to sleep, to make- to do, a few- one or two,some, wet- soft, light- shine, large- big, bright- clear, rainy- showery, to go out- exit, nice- good, to do- create, much- pleasant