Мама говорит дочери, что она должна или не должна делать. Вставь must или mustn't. 1. You________ read books every day. 2. You _________ watch video late at night. 3. You __________ visit your grandma on Sunday. 4. You_______ h...

Мама говорит дочери, что она должна или не должна делать. Вставь must или mustn't. 1. You________ read books every day. 2. You _________ watch video late at night. 3. You __________ visit your grandma on Sunday. 4. You_______ have a shower every day. 5. You _______ be late for school. 6. You ________ talk in class.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. must 2. mustn't 3. must 4. must 5. mustn't 6. mustn't
Гость
1)must 2)mustn't 3)must 4)must 5)mustn't 6)mustn't