Мама говорит дочери ,что она должна или не должна делать.Вставь must или mustntYou.................read books every dayYou.................watch video late at nightYou.................visit your grandma on SundayYou...............

Мама говорит дочери ,что она должна или не должна делать.Вставь must или mustnt You.................read books every day You.................watch video late at night You.................visit your grandma on Sunday You.................have a shower every day You.................be late for school You..................talk in class
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
You must read books every day. You must not watch video late at night. You must visit your grandma on Sunday. You must have a shower every day. You must not be late for school. You must not talk in class.