Маме падарунак —моцны пацалунак,сястры—усмешка,брату —пацешка.Падкрэслице литару ц,якая абазначае мякки гук ц ,адной рыскай.Литару ц,якая абазначае няпарны цверды ц,падкрэслице дзвумя рызками

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Пишу сначала слово с мягкой ц, которую подчёркиваете одной чёрточкой: паЦешка В слове моЦны двумя чёрточками, т.к. он твёрдый