МОЖНО ПОЖАЛУЙСТА перерод!!!Match the verbs with nouns and write the code. 1climb, 2 run, 3 eat, 4 go,5 spend, 6 stay, 7 play, 8 put on,9 read, 10 swim, 11 go jn, 12 visit, 13

МОЖНО ПОЖАЛУЙСТА перерод!!!Match the verbs with nouns and write the code. 1climb, 2 run, 3 eat, 4 go,5 spend, 6 stay, 7 play, 8 put on,9 read, 10 swim, 11 go jn, 12 visit, 13 watch, 14 write, 15 buy and bring, a-books, i- a tree, o-football, y- nice food, e-in the sea, h-rides, d- a parade, k-gifts, l-different places, m-clothes, n-time, r-letters, w-shopping, s-races, t-at home.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Сравните глаголы с существительными. 1climb , 2 бег , 3 есть, 4 идут , 5 расходы , 6 пребывание , 7 игры, 8 надеты , 9 чтения , 10 купанием , 11 идут Jn, 12 визит , 13 часов , 14 пишут , 15 купить и принести , а- книги, i- дерево, о- футбол, y- вкусная еда , электронные в море , Н- аттракционы , D- парад , к- подарки , L - разные места , м - н одежды , времени , г -буквы , W- покупок , S- гонок , т- у себя дома