На этом задание 69 баллов                                            Помогите перевести текст.                                           Mum Tells about Tiny.Mum: Listen,Andrew and Rose ! I want to tell you about Tiny. Tiny is ...

На этом задание 69 баллов                                             Помогите перевести текст.                                            Mum Tells about Tiny. Mum: Listen,Andrew and Rose ! I want to tell you about Tiny. Tiny is a gnome. He lives in a fairytrytale forest. Look at his photo. Andrew: Oh, he lookes like a boy. Rose: Oh,he lookes very nice. Andrew: He has lookes very nice. Rose: His eyes are king. Is he happy? Mum: Yes,he is. He always smiles.And he often plays jokes.He writes fairy tales for hes friends. Rose: I think he likes ice cream. Mum: Oh,yes.He likes cakes,ice cream,sweets,chocolate and jam.He has a sweets tooth. Andrew: What does he like to do ? Mum: He likes to play computer games,listen to music,ride his scooter and roller skate. Rose: Mum, why... Mum: Listen,why do you ask so many questions? It`s late.It`s time to sleep. Good night,sleep tight. Rose: I`d like to meet Tiny.Good night. Andrew: Good night,Mum.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мама: Послушпйте, Эндрю и Роуз. Я хочу рассказать вам про Тини. Тини это гном. Он живет в сказочном лесу. Посмотрите на его фото. Эндрю: Ой, он выглядит как мальчик. Роуз: он выглядит очень хорошо. Эндрю: Роуз: Его глаза.. Он счастлив? Мама: Да. Он всегда улыбается. И любит шутить (прим. пер.). Он пишет сказки для своих друзей. Роуз: Я думаю, он любит мороженное. Мама: Да, он любит пироги, мороженное, канфеты, шоколад и варенье. Он сладкоежка (прим. пер.) Эндрю: Что он любит делать? Мама: Он любит играть в комп. игры, слушать музыку, кататься на своих роликах и (скутере) Роуз: Мам, почему.. Мама: Послушай, почему ты задаешь так много вопросов? Время спать. Спокойной ночи (прим. пер.) Роуз: Я хочу встретить Тини. Спокойной ночи (прим. пер.) Эндрю: Спокойной ночи, мам. (прим. пер.)