Надо написать небольшое сочинение по английскому(7 предложений) о телевизионном канале который ты не давно смотрел.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I really like watching the TV channel "Friday". Most of all I like to watch "Revizorro", "Party dinner" and "Eagle and Tails" there, from them I learn a lot of new things. "The Revizorro" teaches me to be clean." The dinner party" teaches me to cook well. and "Eagle and tails" teachs me geography." I really like watching TV. there are a lot of interesting things. как-то так