Надо написать в третьем лице единственного числа по английскому языку Слова на английском 1) l hide- he______ 2) we hunt-she______ 3) they live- he__________ 4) you eat - she ________ 5) l walk- she_______ 6) you use - she___...

Надо написать в третьем лице единственного числа по английскому языку Слова на английском 1) l hide- he______ 2) we hunt-she______ 3) they live- he__________ 4) you eat - she ________ 5) l walk- she_______ 6) you use - she_______ 7) they carry - he_______ 8) we wash- he_______ Помогите дам 15 баллов
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I hide - He hides We hunt- She hunts You eat- She eats I walk - She walks You use - She uses They carry - He carries We wash - He washes