Надо поставить в будущее время ! Даю 20 балов 1) ''Why are you so happy ?'' ''I ................. (book) my holiday today.'' 2) '' I've decided to buy a new car. '' ''Really? What kind ........ (buy)? '' 3) ''I'm thirstly.'' ...

Надо поставить в будущее время ! Даю 20 балов 1) ''Why are you so happy ?'' ''I ................. (book) my holiday today.'' 2) '' I've decided to buy a new car. '' ''Really? What kind ........ (buy)? '' 3) ''I'm thirstly.'' '' I............ (get) you a drink. '' 4) I'm sure she ................ (be) home soon. 5) ''I don't know how to send an email .'' ''I .................. (show) you .''
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2) what kind of cars will you buy? 3)I'll get you a drink 4) I'm sure she will be home soon 5) I'll show you первый непонятно яснее напиши
Гость
1)will book 2)will you buy 3)will get 4)will be 5)will show