Надо составить 10 предложений  со словом Shall i..... (о чём я могу спросить маму)  ПОЖАЙЛУСТА ПОМОГИТЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Shall I close the window? Shall I eat a choсolate? Shall I close the door? Shall I go for a walk? Shall I go to the cinema? Shall I wear your dress? Shall I play computer games? Shall I go to the store? Shall I invite my boyfriend? Shall I visit my boyfriend?