Надо задать от предложение: Russia was in danger as never before, вопросы Did What when where why

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Was Russia in danger as never before? When was Russia in danger? Why was Russia in danger as never before? What country was in danger as never before? c where вопрос абсурдный получается-я бы не составляла.