Name 3 things (persons) that can be: a) potential; b) emotional; c) nervous; d) indifferent; e) irritable; f) various.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a) potential reward, potential customers, potential victims b) emotional girl, emotional movie, emotional abuse (эмоциональное насилие) c) nervous boy, nervous wreck(человек, который ну ОЧЕНЬ волнуется по какой-то причине), nervous system (нервная система) d) indifferent guy, indifferent response, indifferent love e) irritable child, irritable gnat, irritable bowel syndrome (синдром раздражённого кишечника) f) various things, various pens, various diseases