Напешите по английски часы     3.45          5.17    6.25      8.30   10.12     1.40   9.38        5.45    2.20        3.55   7.43

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
at a quarter to four at seventeen minutes past five at twenty-five minutes past six at half past eight at twelve minutes past ten at twenty minutes to two at twenty-two minutes to ten at a quarter to six at twenty minutes past two at five minutes to four at seventeen minutes to eight