Написать 10 предложений на английском языке  Профисиональный спорт имеет ли право на существование? помогииии те завтра надо уже сдать ((

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Sport is a life for some people. People who doing sport are heroes! They are professional athletes. Sport is good opportunity to get money and to be healthy. Therebefore I hope that sport may be good for someone.