Написать 6 предложений my igeal school пожалуйста помогите срочно!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My ideal school is very big ,with rooms for relax ,big canteen, and long breaks.In my school 't wear a special uniform.Lessons start at 9 a.m and finish at 2 p. m. After third lesson will long break in which you can go to canteen,relax, reading book or doing your homework.In classes will laptops in which you can study,also in your class will about 10 students,because it won't be loudly and you might understand you teacher .