Написать 8 предложений с каждым из слов 1. where 2. who 3. what 4. how 5. how many 6. when 7. why 8. whieh срочно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Where can he take the box 2 Who went to the park  with his friends yesterdey? 3 What is your name? 4 How are you? 5 How many sisters do you have? 6 When is your birthday? 7 Why are you so gloomy today? 8 Я не могу составить