Написать на английском про домашних животных. 1. Кто живет дома 2. Кличка и возраст 3. Описание внешности 4. Что любит есть 5. Во что любит играть Не менее чем 10 предложений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hi!At my place there live two cats. Their names are: Bagira and Zosya. To them for two years. They Siamese breed. They already had many children. Bagira-a color its black, with a white breast on a neck. Very much likes to play with a toy mouse, very mobile. It very much likes to be indulged with a small fish, and a sausage... Zosya - Grey-black-and-white. She very much likes to have a sleep, eats everything that will want, depends on her mood. Не уверена что правильно,наполовину сама писала,наполовину с переводчиком...