Написать по английски. Я Лера! У меня есть хомяк - девочка. Зовут Даша, она умная. Я её люблю.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I'm Lera! I have got a humster. Her name is Dasha and she is smart. I love her.
Гость
I am Lera. I have got girl hamster. Her name is Dasha, she is very clever. I love her. (Но лучше сказать Я люблю своего питомца: I love my pet)