НАПИСАТЬ ПРИЛАГАТЕЛЬНЫЕ old -older quiet - ...... hot - hotter big - ...... friendly - friendlier ugly - ..... bor

НАПИСАТЬ ПРИЛАГАТЕЛЬНЫЕ old -older quiet - ...... hot - hotter big - ...... friendly - friendlier ugly - ..... boring - more boring interesting - .......
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Old - older quiet - quieter hot - hotter big - bigger friendly - friendlier ugly - uglier boring - more boring interesting - more interesting