Написать продолжение вопроса.1) Maths is more difficult than Russian,___________. 2)WE don't have Music twice a week,_______

Написать продолжение вопроса.1) Maths is more difficult than Russian,___________. 2)WE don't have Music twice a week,________.3)Mary saw an interesting film yesterday,______.4) He always gets good marks in Sport,______.5) My friends aren't good at Music,______.6) Mike will go to school next year,_____.