Написать рассказ о любимом времени года . Указать климат в это время , чем я занимаюсь и почему люблю . Начать Я живу в Сибири у нас суровый климат . Мой любимое время года весна . На английском пожалуйста . Срочно надо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Every season is good in its way. But my favorite season is winter.I live in Siberia,it means that the climate here is severe. It is very cold and snowy in winter in Siberia. The temperature is more than 30 deegres below zero. But despite this, I still like winter. I like it because there are many holidays at that time.Besides i can ski, play snowballs, go for a walk with  my friends.I think that winter is the most beautiful and fantastic time of the year