Написать третьего лица единственного числа из следующих глаголов по англ. срочно!!!!I speak- heI carry- heI go-heI wash- heI eat- heI play- heI write-heI teach-heI live -heI like-heI write-heI sleep-heI laugh-heI hunt-he

  Написать третьего лица единственного числа из следующих глаголов по англ.  срочно!!!! I speak- he I carry- he I go-he I wash- he I eat- he I play- he I write-he I teach-he I live -he I like-he I write-he I sleep-he I laugh-he I hunt-he
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
speaks- he carries- he goes-he washes- he eats- he plays- he writes- he teaches -he lives -he likes -he writes -he sleeps -he laughs -he hunts -he