Написать все типы вопросов This student speaks English rather well. Russia is a presidential Republic

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Общий Does this student speak English rather well? Is Russia a presidential Republic? 2. Специальный What is a presidential Rebuplic? Who speaks English rather well? 3. Альтернативный Does this student speak English or German rather well? Is Russia  or Great Britian a presidential Republic? 4. Разделительный This student speaks English rather well, isn't he? Russia is a presidential Rebublic,isn't it?