Написати чотири речення I like ,и чотири заперечення

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i like to move it I Like How It Feels I Like you I Like Ukraine   I don't like ...
Гость
I like to play football. I like to walk with friends. I like to watch TV. I like to read books. I don't like to do homework. I don't like to wake up early in school. I don't love black tea. I don't love stewed cabbage. если нужен перевод   Я люблю играть в футбол. Я люблю гулять с друзьями. Я люблю смотреть телевизор. Я люблю читать книги. Я не люблю делать уроки. Я не люблю рано просыпаться в школу. Я не люблю чёрный чай. Я не люблю тушёную капусту.