Напиши ,что есть в двух городах ,Funny и Lazy .Вспомните названия известных тебе профессий и напиши ,какие люди там живут. 1) There is a school in Funny.There are many teachers and -----------there.2) There is police in Funny.T...

Напиши ,что есть в двух городах ,Funny и Lazy .Вспомните названия известных тебе профессий и напиши ,какие люди там живут. 1) There is a school in Funny.There are many teachers and -----------there.2) There is police in Funny.There are many------there.3) There are many ---- and ----- in Lazy.4) There ----- -----and ----- in Lazy
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) pupils 2)policeman 3)doctor and teacher 4)cooker, baker and nurse