Напиши эквиваленты слов: Own business, successful entrepreneurs, special training, to provide a source of steady income, to hav

Напиши эквиваленты слов: Own business, successful entrepreneurs, special training, to provide a source of steady income, to have some experience, to start own company, to face many problems, profit falls faster, top problems, to borrow money. На русском! Прошу ответить, не понятно как это делается, а также по возможности объяснить!!!!!!!!!!!!!!!!))))))))))))))))
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Найди словарь синонимов в интернете) Там все есть