Напиши эти существительные во множеством чесле. Образец.ball-balla hall-...... wall-..... colour-..... rainbow-...... king-....... morning-....... afternoon-....... evening Памоги умаляюююю пожалуста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hall - halls. Wall -walls Colour - colours. Rainbow - rainbows. King - kings. Morning - mornings. Afternoon - afternoons. Evening - evenings.
Гость
Halls Walls Colours Rainbows Kings Mornings Afternoons Evenings