Напиши правдивые ответы на эти вопросы. 1)Would you like a ham sandwich? 2)Would you like some porridge? 3)Would you like some pizza? 4)Would you like some milk chocolate?5)Would you like some cream im your tea? 6)Would you lik...

Напиши правдивые ответы на эти вопросы. 1)Would you like a ham sandwich? 2)Would you like some porridge? 3)Would you like some pizza? 4)Would you like some milk chocolate?5)Would you like some cream im your tea? 6)Would you like some yogurt? 7)Would you like some hot milk?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Yes, please. 2) No, thank you 3) Oh, yes, please 4) No, thank you 5) Yes, please 6) Yes, please 7) No, thank you