Напиши вопросы, которые были заданы. 1._________________________ My name's Anna 2._________________________ It's a school bag 3._________________________ English and Maths. 4._________________________ He's 10 5.________________...

Напиши вопросы, которые были заданы. 1._________________________ My name's Anna 2._________________________ It's a school bag 3._________________________ English and Maths. 4._________________________ He's 10 5._________________________ She's my little sister. 6._________________________ Ice cream, yummy! 7._________________________ No, I like orange juice.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. What is your name? 2. What is it? 3. What are your favourite subjects? 4. How old is he? 5. Who is this girl? 6. What is your favourite food? 7. Do you like apple juice?