Напиши вопросы с паст  континиус, затем напиши свои ответы на эти вопросы:1)You / have lunch/ at 2 o' clock yesterday afternoon?2) you / talk / on phone / at 8 o'clock yesterday evening?3) you/ watch/ DVD / last Saturday morning?

Напиши вопросы с паст  континиус, затем напиши свои ответы на эти вопросы: 1)You / have lunch/ at 2 o' clock yesterday afternoon? 2) you / talk / on phone / at 8 o'clock yesterday evening? 3) you/ watch/ DVD / last Saturday morning?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Were you having a lunch at 2 o'clock yesterday? Yes, I was/ No, I wasn't 2) Were you talking on phone at 8 o'clock yesterday evening? Yes, I was/ No, I wasn't 3) Were you watching DVD last Saturday morning? Yes I was/ No I wasn't