Напиши,где работают эти люди. 1.A teacher works at a 2.Workers 3.A businessman 4.Doctors 5.An ekonomist 6. A dentist 7. Engineers

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) A teacher works at a SCHOOL.2) Workers at an WORK.3) A businessman in his BISENESS.4) Doctor at a HOSPIRAL.5) An eсonomist works at an OFFICE.6) A dentist at a STOMATOLOGY.7) Engineers at BUILDING.