Напишите 10 предложений на английском какой должен быть учитель , ( I think a good teacher mast be ............ because ............

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like my theache;where's our teacher;what we have now is a teacher;a good teacher is a teacher of English;teacher, you give me a rating?;the teacher is not in school;the teacher was sick;the kids have a new teacher;goodbye teacher;a teacher is not an easy profession