Напишите 14 предложений в паст симпле, пппжжж, срочно)))), модуль 7 спортлайт, начиная с повествовательного предложения

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My brother a bougth new sport bicycle yesterday. My friend moved to Moscow in 1995. I visited my aunt yesterday My sister went to the cinema last week The weather was terrible yesterday My father read an interesting book last month My grandfather watched an exciting film two weeks ago Moscow was wonderful 20 years old My mother was born in Bryansk I am used to live in Bryansk but now i live in St. Petersburg My parents got married in 1990. My uncle worked as builder from 1995 to 2000. I could play the guitar when i was a teenager . i was in Sochi two years ago