Напишите это правда или ложь. 1. People in Britain usually work 7-8 hours a day. 2. These days people can spend more time on their hobbies and holidays. 3. Most official holidays in Britain are summer holidays. 4, Gardening is ...

Напишите это правда или ложь. 1. People in Britain usually work 7-8 hours a day. 2. These days people can spend more time on their hobbies and holidays. 3. Most official holidays in Britain are summer holidays. 4, Gardening is a typical pastime for those who live in the south of England.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1true 2false 3 true 4 true