Напишите глаголы в простом прошедшем времни visit       live      be      have     see        take       call       be     play     get lost find       be       come     go back        cannot          stay           think      ...

Напишите глаголы в простом прошедшем времни visit       live      be      have     see        take       call       be     play     get lost find       be       come     go back        cannot          stay           think       want  look        see      find       come        have
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
visited lived was had seen took called was played get lost found was came was back could not stayed thought went looked seen found came had
Гость
visited   lived   was/were  had  saw  took  called  was/were  played  got  lost  found  came    went    could not   stayed  thought  wanted  looked  saw   found  came   had!