Напишите маленький параграф о Алисе из "Алиса в стране чудес". Напишите :имя, внешность, персонаж, что особенного в ней.50-60 слов.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Alice is a clever little girl who loves adventures. She likes to learn new things, and she enjoys meeting new people. Alice loves animals, and she loves her cat Dinah, most of all. She hates rude people and she does not like people who shout. She is very kind and cares about other people.