Напишите на английском языке список еды/напитков,которые вы съели в последние 2 дня Очень срочно,помогите (5 предложений где-то)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yesterday I was eating a sandwich with my mom in restaurant. Yesterday I was drinking a juice . Yesterday I was  eating a ice cream with my friends. Yesterday I was drinking a coffee  when I woke up. Yesterday I was eating a mash potato.