Напишите около 10 предложений, начинающихся с 1 wish... и If I only... связанных со спортом

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I wish I could swim very quickly. I wish I took part in the Olympic games. I wish I were as strong as Ivan Poddubny. I wish I played football as well as Lionel Messy. I wish I could play tennis. If I only playd in the World Cup.   If I only ran very fast.   If I only could ski jump.   If I only could skate and play hockey. If I only could cycle best of all.