Напишите отрицание и вопрос к предложения: Tom gets up-at 7 o`clock. We study at college. I like to ride a bike. Ann and Sue, live in Kiev.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Tom doesn't get up... Does Tom get up... What time does Tom get up? Who gets up at 7 o'clock? 2)Do we study at college? We don't study... Who studies at... 3)I don't like to... Do I like to... Who likes to... 4)Ann and Sue don't live... Where do Ann and Sue Live? Who lives in Kiev?