Напишите письмо на английском другу и поблагодарить его и его семью за гостеприимство и затем пригласить его остаться с собой. В письме ответить на его вопросы.1. What type of letter/email does each one ask for?2.Who is going ...
Напишите письмо на английском другу и поблагодарить его и его семью за гостеприимство и затем пригласить его остаться с собой. В письме ответить на его вопросы.
1. What type of letter/email does each one ask for?
2.Who is going to read each letter?
3.What information should each letter include?
4.What questions can you ask in each letter?
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hello,my dear English friend!I wanna to tell you and your family "thank" for the hospitality. Your family is very friendly!So I want to invite you to us.Can you go to us?I hope that your parents won`t be against for it.Ask them about it.If they allowed you to go to us,then write me,please. Best wishes, Mike (Ваше имя).