Напишите письмо своему зарубежному другу. Расскажите ему о том, написать письмо другу какое время года Вам больше всего нравится и почему; что Вы любите делать в это время года; есть ли у Вас домашние питомцы; есть ли у них лю...

Напишите письмо своему зарубежному другу. Расскажите ему о том, написать письмо другу какое время года Вам больше всего нравится и почему; что Вы любите делать в это время года; есть ли у Вас домашние питомцы; есть ли у них любимое время года и почему.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hello,my dear julia, I got your letter thank you that wrote me and I missed you I'll try to answer it in this letter. My favourite season is summer.On summer,i come to you,to sweitzerland.Summer is the best season.in summer hot weather i dressed shorts and a t-shirt.On summer i like go to The Caspian sea with my family,we are swim here.On summer i like to play basketball, football and other sports. you wrote me about my pet,yes i have pet,my pet is dog,I love my dog.My dog have funny eyes.he like walk in summer,his feets dont get dirty. I love u Julia,goodbye,i write to u on the next week!