Напишите , пожалуйста, 10 предложений о школьной жизни используя "make" and "do"

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I do my homework regularly. Sometimes I make a mess in the classroom. I often do tests in English. Sometimes I can’t do the exercises. I need help. Sometimes I make mistakes. I make progress every day. I do my best at school. I always make a noise after school. I never make a face behind the teacher’s back. I’m not allowed to make phone calls in class.