Напишите пожалуйста описание внешности парня на английском языке,много писать не нужно,главное что бы слова были правильными. Буду очень благодарна тому кто откликнется и получит баллы!)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Boy is tall. Ha have brown hear, dark blue eyes and thin lips. He was wearing green T-shirt and black trousers, when I saw him.
Гость
Boys are different from girls. In boys, short hair, they have a stern voice, etc. The boys are very brave. After graduation, they will go into the army, and will be there to serve. Some want to become soldiers, some just go wherever they wanted. The general conclusion: boys do not like girls.