Напишите текст на английском языке (5 - 10 строк) о том почему вы думаете что важно знать английский

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Learning foreign languages is important nowadays. I think that any educated person must learn foreign languages. But I prefer English to other foreign languages. Why? English is becoming a global language. A half of billion people in the world use English at home or work. English is the language which is known for the most part of our fine, magnificent and surprising world. English is so widespread that it has become the standard language for all kinds of international communication.
Гость
воченьненабы So when we kudanibud to go to England or America we were able to talk to them .andeven when we walk down the street and asks you a foreigner and you. suggest where to go.when you varascite and will cannibali and you poedete in France and need to talk to your principal. When you sing a song for kids language and others need to understand their words and vimesy and ask what it was Чтобы когда мы куданибуть поедим в англию или в амереку мы могли с ними говорить .идаже когда мы идем по улици и спрашивает вас иностранец а вы сможети подсказать куда идти.когда вы выростите и станете кемнибуть и вы поедети в во францию и должны поговорить с со своим деректором. Когда вы поете песню на англисском языке и другие должны понимать их слова а то не моймешь и спросят а о чем она была