Напишите утвердительные предложения.1 I/like big toys.2, My friend/ jump.3.We/like the teacher.4. My friend and I/lik

Напишите утвердительные предложения.1 I/like big toys.2, My friend/ jump.3.We/like the teacher.4. My friend and I/like this ball. 5. Bob /jump.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I like big toys 2. My friend is jumping \ My friend jumps 3. We like the teacher 4. My friend and I like this ball 5.Bob is jumping \ Bob jumps