Напишы три вещи которые ты умеешь делать и тре которые не умеешь l can_________________ l can , t_______________l_____________________ l_________________________________________ _____________________

Напишы три вещи которые ты умеешь делать и тре которые не умеешь l can_________________ l can , t_______________ l_____________________ l____________________ _____________________ _____________________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
i can: walk, eat, drink i cant: fly, eat white bear, kill pikachu
Гость
I can go to the cinema. I can help my mother. I can make a postcard. I can't give you this pen. I can't buy new book. I can't find my key.