Найдите лишние слова, а с оставшимися составьте предложения. 1)doctor, in a hospital, school, works, a. 2)farmer, bank, cows, a, milks. 3)knight, computer, the queen, a, serves. 4)baker, hen, at 3 o'clock, bread, bakes, a. 5)te...

Найдите лишние слова, а с оставшимися составьте предложения. 1)doctor, in a hospital, school, works, a. 2)farmer, bank, cows, a, milks. 3)knight, computer, the queen, a, serves. 4)baker, hen, at 3 o'clock, bread, bakes, a. 5)teacher, at school, a, History, driver, teaches.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) A doctor works in a hospital. 2)  A farmer milks  cows. 3 ) A knight serves  the queen. 4) A baker bakes  bread  at 3 o'clock. 5) A  teacher teaches History  at school .  лишние: 1) school 2) bank 3) computer 4) hen 5) driver,