Назоуники запигыце у таблицу у форме творнага склону Таблица Назоуники, у яких апошни зычны асновы: Падаужаецца и не падаужаецца Таблица Назоуники у яких парад канчаткам ставицца апостраф Слова: завязь, прыгажосць, п...

Назоуники запигыце у таблицу у форме творнага склону Таблица Назоуники, у яких апошни зычны асновы: Падаужаецца и не падаужаецца Таблица Назоуники у яких парад канчаткам ставицца апостраф Слова: завязь, прыгажосць, правильнасць, паралель, прымесь, хитрасць, веры, яснасць, Сибир,глыб, скронь, памяць, строгасць, медзь, мудрасць, шыр
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
падаўжаецца - завяззю, паралеллю, прымессю, Сібірру, скронню, памяццю, меддзю не падаўжаецца - прыгажосцю, правільнасцю, хітрасцю, верай, яснасцю, глыб'ю, строгасцю, мудрасцю, шыр'ю ставіцца апостраф - глыб'ю, шыр'ю