основная серия The Need for Speed Need for Speed II Hot Pursuit High Stakes Porsche Unleashed Hot Pursuit 2 Underground/Underground 2 Most Wanted Carbon ProStreet Undercover Shift перед каждым названием начиная с третьего написать Need For Speed еще такие были Need for Speed: V-Rally Need for Speed: V-Rally 2 Need for Speed: Motor City Online Need for Speed: Underground Rivals Need for Speed: Most Wanted 5-1-0 Need for Speed: Carbon Own The City Need for Speed: Undercover N-GAGE Need for Speed: World Online
помню: ProStreet,Carbon,Most Wanted, Underground, Underground 2,Hot Pursuit 2,Porsche Unleashed а еще вроде просто была NFS 2
ProStreet Carbon Most Wanted Underground 2 Underground Hot Pursuit 2 Porsche Unleashed Shift